Katı Propolis Katı Propolis Faydaları Propolis Satışı

Coğrafi Anzer Balı31 Ekim 2022 , Pazartesi

İnsanoğlunun var olduğu çok eski tarihlerden günümüze kadar uzanan ve birçok yönü ile fayda sağlayan, doğal bir ilaç diye adlandırılabilecek bir ürün propolis. İçeriğinde birçok faydalı element ve fenolik asit maddeleri bulunduran, doğada sadece arılar tarafından üretilebilen propolisin çeşitli hastalıklara iyi geldiği, bağışıklık sistemini geliştirip güçlendirdiği bilinmektedir.

 

ürünlerimize Bakmak İster misiniz 

Anzer Balı

Anzer Balı Propolis 

Anzer Balı Arı Sütü

Anzer Balı Polen

 

Katı Propolis nedir?

Doğada birçok şifa kaynağı doğal ürün çeşitli yollarla üretilmekte ya da oluşmaktadır. Bu mucize ürünlerin başında sırları binlerce yıldır tam olarak çözülemeyen, her gün yeni bir bilgiye sahip olduğumuz arıların ürettiği ürünler gelmektedir. Propolis bu ürünler arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi. Arılar çiçek özlerinden bal ürettikleri gibi, yaprakları dökülen ağaçların tomurcuk ve kabuklarından topladıkları özleri kendilerine has bir şekilde yaşadıkları petekleri temizlemek, düzenlemek için propolis maddesine çevirmektedir. Arıların tükürük bezi ve salgıladıkları özler ile oluşturdukları propolis, değerler bakımından oldukça zengin ve insan sağlığına olumlu etikleri fazla olan bir üründür.

 

Propolis Nasıl Üretilir ve Kullanılır?

Sıvı Propolis arıların kovan temizliği ve düzenlemesinde kullandıklarını belirtmiştik. Propolis arıların kullandığı bu saf hali ile insanlar tarafından tüketilemez. Bizim tüketebileceğimiz forma gelebilmesi için birkaç işlemden geçmek zorundadır. Ham hali yapışkan ve soğutulunca kırılgan olan propolis, çeşitli laboratuvar işlemleri ardından bizim tüketeceğimiz forma getirilir. Doğru forma gelen katı propolis ürününü katı yiyecekler ile tüketebiliriz. Katı propolisin en yaygın kullanım şekli ise bal ile karıştırılıp tüketilmesidir.2 yemek kaşığı bala bir tatlı kaşığı katı propolis eklenmesi uygun olacaktır.

 

Katı Propolis Neden Kullanılmalı?

Faydalı birçok bileşene sahip olduğundan bahsettiğimiz propolisin faydaları nelerdir? Propolisin bağışıklık sistemi üzerinden güçlendirici etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendiren propolis ürününden aynı zamanda eski çağlardan günümüze yanık tedavisi, uçuk tedavisi, deri hastalıkları tedavisi, sindirim sistemi hastalıkları tedavisi gibi alanlarda da faydalanılır.

 

Katı Propolis Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm arı ve bal ürünlerinde olduğu gibi Katı propolis ürünü de alerjik reaksiyonlara yakalanmanıza sebep olabilir. Arı ürünlerine karşı bir alerjik durumunuz söz konusu ise muhtemelen propolis ürünü de size uymayabilir. Katı propolis satın almadan önce iyi araştırmalı, alerjik durumunuzu kontrol etmeli ve tüm sağlık kontrollerinizi gerçekleştirmelisiniz aksi halde propolis ile çeşitli alerjik durumlar ile karşılaşabileceğiniz gibi kalıcı sorunlarda yaşayabilirsiniz.

 

Katı Propolis Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Arıların mucizelerinden biri olan propolisin katı halini kullanmadan önce bilmeniz gerekenlerin başında, propolisin bir ilaç olmadığı, her ürün gibi aşırıya kaçmadan kullanılması gerektiğidir. Katı propolisi kullanırken çözücü madde olarak kullandığınız ürünlerin özellikleri, propolisin değerlerini etkilemektedir. Propolis ürününü kullanmadan önce uyarıları dikkate almalı, eğer belirli bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışmalısınız.

 

Katı Propolis Nerede Üretilir?

Propolis ürünü arıcılığın yaptığı her bölgede elde eğilebilir ancak bal gibi propoliste üretildiği alana, çiçek ve coğrafik yapıya göre kalite farklılığı gösterebilir. Binlerce çiçeğin var olduğu, yüksek rakımlı, endemik yapısı ile meşhur Anzer Balının üretildiği Anzer Yaylasında üretilen propoliste doğal olarak diğer propolislerden farklı olacaktır. Binlerce çiçeğe ev sahipliği yapan ve çoğu endemik yapıda olan bu çiçeklerden arıların aldığı özler ile üretilen Anzer Yaylası ürünlerinden katı propolis ürünü değerleri ile insan sağlığına bir çok fayda sağlar.

 

Katı Propolisi Kim Üretir?

Ülkemizde ve dünyada arıcılık ile ilgili birçok faaliyet sürmekte, tüm arı ürünleri gibi propolis üretimi de her gün artmaktadır. “Katı Propolis Nerede Üretilir?" başlığında bahsettiğimiz üzere, Anzer Yaylasında, yüksek rakım ve endemik çiçekler ile üretilen propolisin değeri ve kalitesi diğerlerine oranla daha yüksektir. Anzer Balını yıllardır üreten ve sağlıkla yemenize aracılık eden Anzer Balevi firması, katı propolis ürünü üretiminde de bulunmaktadır.

 Anzer Balı Ürünlerimiz

 

 


Propolis Anzer polen Anzer Balı propolis Kafkas arısı propolis Propolis Satışı Propolis Fiyatları Anzer Balı Sağlık Anzer Bal Faydaları
Hesabım Şimdi Ara WhatsApp
Yukarı