Anasayfa Anzer Balı Hakkımızda

Anzer Balı Hakkımızda

Anzer Balı Hakkımızda

Anzer Balı Hakkımızda

Anzer Balı

Uzun yıllardır, atalarımızdan miras kalan mesleğimiz olan arıcılık sektöründeki başarılarımızın ve yaşadığımız Anzer Yaylası’nın dünyaca ünlü balı Anzer Balı’nı sizlere sağlıklı bir şekilde ulaştırıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Dünyada en çok çiçek çeşidine sahip yayla olarak bilinen, ailemizin bu yaylanın yerleşik yaşayanlarından olduğu Anzer Yaylası’nda yüzlerce peteğimiz aracılığı ile, marka bilinirliği ve güvenine yakışır şekilde üretimini sağladığımız Anzer Balını Türkiye ve tüm dünyadaki vatandaşlarımıza aynı kalite ve güvenilirlikle ulaştırmaktayız.

 

Anzer Balı dünyaca ünlü olması ve sınırlı üretime sahip olması neticesinde takdir edersiniz ki sahte üretimi de buna paralel ilerlemektedir. Anzer Yaylasında yaşamayan, Anzer yöresini bilmeyen insanların bile günümüzde Anzer Balı sattığını gözlemlemekteyiz. Yıllardır kendi yöremizin ürünü olan ve sadece yaşadığımız, yöremiz olan Anzer Yaylasında üretilebilen Anzer Balı ürünü için tüm vatandaşlarımıza sahte ballara karşı dikkatli olmaları gerektiği uyarılarını her mecrada sağlamaktayız.

Anzer Balı belgelerimiz alanında görebileceğiniz üzere 2019 yılında Türk Patent Kurumu tarafından verilen ve Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına kayıt altına alınan “COĞRAFİ İŞARET” sahibidir.

Anzer Balının 2019 tarihinden itibaren coğrafi işaret etiketi olmadan, patent, tahlil ve mühürlü kapak özellikleri taşımadan satılması yasal olarak suç teşkil etmektedir. Bu özelliklerin de piyasa da taklit edilebileceğini unutmayınız.

 Ürünlerimize Bakmak İster misiniz 

Anzer Balı’nı güvenle, gerçek ve şifa kaynağı olan şekli ile satın almak tüm koşulları sağlayan ve yıllardır siz değerli müşterilerimize güvenilirliği ile hizmet veren firmamızı tercih etmenizi öneriyoruz.

Coğrafi işaretli Anzer Balı, Anzer Yaylası bal ürünleri üretimi ve satışı S.S. Balkovanı ANZER BALI Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi  vasıtalığı ile Ankara Hacettepe Üniversitesi Fakültesi Biyoloji ve Uygulamalı Biyoloji Ana Bilim Dalı Laboratuvarında gerekli analiz ve tahlilleri yapıldıktan sonra dolum tesislerimizde el değmeden patentlenip mühürlenmektedir.

Anzer balı üretimi ülkemizde yapılan coğrafi işaretli ürünler arasında yer almaktadır. Bal dendiği zaman pek çok bal çeşidinden bahsetmek mümkündür ancak Anzer balı diğer bal çeşitlerinden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Anzer balının farkı ise üretildiği floradan kaynaklanır. Bilindiği üzere bu bal yalnızca ülkemizde Rize ilinde bulunmakta olan Anzer yaylasında üretilmektedir. Yaylada ise 500’den fazla çiçek türü bulunurken bu çiçek türlerinden bazılarının ise endemik bitkiler sınıflandırmasında yer aldığı bilinmektedir. Bu nedenle Anzer balı oldukça zengin içerikli ve insan sağlığı açısından faydaları saymakla bitmeyen bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Anzer balı adı altında satılmakta olan sahte ürünlerin bulunduğunu söyleyebilmek ise mümkündür. Sizleri Anzer yaylasındaki eşi benzeri bulunmayan bu florada üretilen hakiki Anzer balı ile buluşturuyoruz. Anzer balı için sipariş vermek ya da Anzer balı fiyatı hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Misyonumuz

Anzer balı zengin içerikli ve yararlı bir besin olarak karşımıza çıkıyor olsa da piyasada Anzer balı adı altında farklı içeriklere sahip ve Anzer balı olmayan ürünlerin satıldığı bilinmektedir. Hakiki Anzer balı coğrafi işaretli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bal yalnızca Rize’de bulunan Anzer yaylasında üretilir ve yaz ayları içerisinde üretilerek yazın bitiminde sağılır. Sağım işlemlerinin bitmesinin ardından ise elde edilen tüm bal tecilini almak üzere gerekli testlere tabi tutulur. Bu testler aracılığı ile bir balın hakiki Anzer balı olup olmadığı anlaşılmaktadır. Gerçek olan Anzer balını sahte olandan ayırt edebilmek için uygulanan testleri geçtiğini belirten ibareler bulunması ise şarttır. Sizlere Tarım Bakanlığı onayı bulunmakta olan coğrafi işaretli Anzer balı temin etmek ise en büyük misyonumuzdur. Yaz aylarında sağım işlemlerinin yapılmasının ardından tahlillerin gerçekleşmesi ile birlikte Anzer balı satışlarımız başlamaktadır. Güvenilir bir şekilde siparişinizi oluşturabilmeniz, usulüne uygun şekilde üretilen yüksek kaliteli Anzer balını temin edebilmeniz ve şifayı hayatınıza katabilmeniz için çalışmaktan gurur duymaktayız.

Vizyonumuz

Anzer balı üretimi yılın belirli zamanları dışında yapılamamaktadır. Bu balın üretimi için yaz aylarında Anzer yaylasında bulunan 500 farklı türde çiçekten özler toplanmaktadır. Yazın bitimi ile birlikte titizlik ile üretilen Anzer balının sağımı yapılır. Ağustos ayından itibaren sağımı yapılmakta olan Anzer balının üretimi sınırlı miktarlarda yapılabilmektedir. Bazı yıllar ise elde edilebilen bal miktarı yok denebilecek kadar az olmaktadır. Her yıl Anzer yaylasında bal üretimi yapmakta ve hakiki Anzer balını sofralarınıza taşımaktayız. Orijinal, coğrafi işaretli Anzer balı üretimi için yıllardır profesyonel olarak çalışmakta, her geçen yıl aynı mutlulukla sizlere hizmet sunmaktayız. Müşteri memnuniyetine özen göstermekte ve aldığımız geri dönüşlere her daim önem vermekteyiz. Yaz aylarını takriben bal sağımının bitmesi ve gerekli olan tahlillerin yapılmasının ardından siparişlerinizi oluşturabilir ya da sağım öncesinde ön sipariş oluşturarak hakiki ve coğrafi işareti bulunan Anzer balını kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

Kalite Prensibi

Yalnızca ülkemizde Rize’nin Anzer yaylasında üretimi gerçekleştirilebilen Anzer balının hakiki olmasına özen göstermek büyük önem taşımaktadır. Dünyadaki en zengin besinlerden biri olan Anzer balı aynı zamanda oldukça popüler olan bal çeşitleri arasında da karşımıza çıkmaktadır. Bu balın insan sağlığına oldukça fazla yararının bulunduğu söylenebilir. Ancak bu yararlardan faydalanabilmek için balın üretiminin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve hakiki Anzer balı olması büyük önem taşır. Satışını yapmış olduğumuz Anzer balı kalite standartlarının tümünü sağlamaktadır. Elde ettiğimiz bal yalnızca Anzer yaylasının zengin florasında bulunmakta olan 500’den fazla çeşitteki bitki ve çiçeklerden elde edilen özler ile üretilmektedir. Mayıs – Haziran aylarının gelmesi ile birlikte Anzer yaylasında arıcılık faaliyetlerimiz başlamakta, yazın sonlanması ile birlikte ise sağımları tamamlanan Anzer balı gerekli olan test ve tahlillerin gerçekleştirilebilmesi amacı ile ilgili kurumlara gönderilmektedir. Profesyoneller tarafından yapılan testler sonucunda tecilli Anzer balının üretim süreci bitmekte ve sizler ile buluşturulmak üzere satışa sunulmaktadır.

Anzer Balı Hakkında

  Anzer balı siparişi verirken hakiki bal üretimi yapan yerleri tercih etmek büyük önem taşır. Bilindiği üzere sektörde Anzer balı adı ile satış yapmakta olan ancak sahte ürün pazarlayan pek çok firma bulunmaktadır. Sahte Anzer balı satışlarına dikkat edilmeli, bu bal çeşidi yalnızca güvenilir yerlerden temin edilmelidir. Anzer balının orijinal olup olmadığının anlaşılabilmesi için üzerinde Tarım Bakanlığı’nın onayı, coğrafi işareti ve yapılmış olan testlere yönelik bilgilerin bulunuyor olması şarttır. Aksi takdirde almış olduğunuz balın hakiki olduğunu söyleyebilmek mümkün değildir. Hakiki Anzer balının insan sağlığına büyük yararları bulunmaktadır. Bu yararlardan yasal olarak bahsetmemiz yasak olduğu için burada size açıklayamıyoruz.

Yılın yalnızca belirli zamanlarında üretilmekte olan Anzer balının üretimi sınırlı miktarlardadır. Bu nedenle Anzer balı fiyatı diğer çeşitlere kıyasla fazla olabilir. Piyasada daha düşük ücretler ile satılan Anzer balı isimli ürünlerin çoğunlukla sahte olduğu bilindiğinden dikkatli olunması şarttır.

 

S.S. Balkovanı ANZER BALI Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 

Unvan:  Anzer Balevi
Adres:  Eminettin mah. Adliye Cd. NO:8/1 Merkez/Rize
Telefon:  +0850 259 0300
E-mail: alpaslandeniz@icloud.com

Hesabım Şimdi Ara WhatsApp
Yukarı