Anzer Balı Satışa Çıktı

Anzer Balı27 Kasım 2022 , Pazar

Rize’nin İkizdere ilçesindeki Anzer Yaylasında üretilen, ünü dünyayı aşmış Anzer Balı yeni sezon ürünleri uzun bir beklemenin ardından piyasaya sürüldü. Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından doldurulan Anzer Balı için bu yıl uzun bir süreç yaşandı.

 

Üretim ve Dolum Aşaması

Yüksek rakımlı ve eşsiz çiçek florasına sahip Anzer Yaylasında üretilen Anzer Balının ünü dünyayı aşmış bulunmakta. 2022 yılı ağustos ayında sağımları gerçekleşen ve tüm numunelerin Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kontrol altına alındığı Anzer Balı çeşitli süreçler sonrası 2022 Kasım ayının ortalarında nihayet piyasaya sürülmüş bulunmakta. Aylar öncesinden ön siparişlerin verildiği Anzer Balı için üreticiler tüm kargo işlemlerini başlatmış bulunmakta. 2022 yılında Anzer Balına büyük bir talep olduğunu belirten Coğrafi Anzer Balı ( https://www.cografianzerbali.com ) firması sahibi Alpaslan Deniz, Rize İl Tarım Müdürlüğü tarafından gerçek Anzer Balı üretimi ve satışı için titizlikle bir çalışma yürütüldüğünü belirtti. Deniz, 2 farklı laboratuvar testi ile tüm balların test edilip, uygun olmayanların üretime girmemesi adına yapılan bu çalışmanın sonucunda halkımızın gerçek Anzer Balına ulaşması sağlandı dedi.

Gerçek Anzer Balı Uyarısı

Gerçek Anzer Balının coğrafi işaretli, Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından resmi dolum yapılarak satıldığını, diğer tüm balların gerçek olmadığını, satın alınmaması gerektiğini söyleyen Deniz, vatandaşları gerçek, testi yapılmış, coğrafi işaretli, Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından dolum yapılmış mühürlü balları almaları konusunda uyardı.

Coğrafi İşaretli Anzer Balı Fiyatı

Anzer Balı 2021 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına Coğrafi İşaret verilerek koruma altına alındı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan coğrafi Anzer balı firması sahibi Deniz, Anzer Balının coğrafi etiket olmadan satılmasının mümkün olmadığını, bu etiketin sadece Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından basılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Anzer Balı ürünlerimize Bakmak İster misiniz


Anzer Balı Satış anzer balı Anzer balı faydaları Anzer Polen 100 Gr 2022 Anzer Balı 250Gr Anzer balı Anzer balı propolis Kafkas Arısı Propolis
Hesabım Şimdi Ara WhatsApp
Yukarı