2022 Yeni Sezon Anzer Balı Fiyatı

Coğrafi Anzer Balı5 Ocak 2023 , Perşembe

Anzer yaylasının insanlığa sunduğu en güzel armağanlarından olan Anzer Balı, en şifalı bal çeşitlerinden biridir. Yayladaki arıların 4000’den fazla çiçekten aldığı öz sularıyla elde edilen Anzer Balı, vücuda oldukça faydalıdır. Çiçek balları arasında bakıldığı zaman en iyisi olan Anzer Balının fiyatının ne kadar olduğu da merak edilir. Anzer Balının fiyatına göz attığımız zaman diğer bal çeşitlerine oranla daha yüksek rakamlarda satışa sunulduğunu söylemek mümkün. Çünkü Anzer Balının insan vücuduna birden çok olumlu faydaları bulunmaktadır.

Aromatik tadı ve şifa kaynağı etkisine sahip olan Anzer Balının, üniversite tahlilleri sonçlarında elde edilen değerleri ile kanıtlanmış birçok faydası mevcuttur.

 

ürünlerimize Bakmak İster misiniz Anzer bal fiyatları

Bu faydaları sizlere Sağlık Bakanlığı kararı ile, balın faydalarını yazmak, yayınlamak yasak olduğu için şimdilik açıklayamıyoruz.

 

Birden çok olumlu etkilere sahip olmasından dolayı Anzer Balının tüketilmesi gerekmektedir. Bu sayede mucizevi faydalarından en iyi şekilde yararlanmış olursunuz.

 

Coğrafi İşaretli Anzer Balı ve Fiyatı

Şifa deposu olarak bilinen Anzer Balı 2021 senesinde Türk Patent Kurumundan, Rize İl Tarım Müdürlüğü adına coğrafi işaret almıştır. Bu bal türünün yalnızca Rize’nin Anzer Yaylasında üretimi yapıldığından dolayı doğal olarak son derece önemli bir bal türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu denli değerli ve özel bir bal türü olduğundan dolayı Avrupa’ya ve tüm dünyaya da ihraç edilmektedir. İçeriğinde 4000’den fazla çiçek öz suyunun yer almasından dolayı oldukça sağlıklı bir baldır. Üstelik çiçekler içerisinde 80-90 adetinin ise endemik bitki türüne sahip olması, balın ne kadar çok mucizevi faydaları barındırmış olduğunu kanıtlamaktadır. Hakiki bir coğrafi işaretli Anzer Balı fiyatının ne kadar olduğuna dair araştırma yaptığımız zaman 1000-2000 arasında değişmektedir. Fakat fiyatlar her sene güncellenmekte ve güncellenen fiyatlar üzerinden dünyanın pek çok yerine ihraç yapılmaktadır.

 

Anzer Balının Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 Son derece değerli ve aynı zamanda da pahalı bir bal türü olan Anzer Balının orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır bilinmelidir.  Çünkü orijinal olmayan ve Anzer Balı olduğunu iddia eden yerler olabiliyor. Haliyle böyle bir durumla karşılaşmamak için Anzer Balının orijinal olduğunu anlamak için hangi detayları göz önünde bulundurmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Anzer Balı fiyatı kadar orijinalliği de hesaba katılması gereken son derece önemli bir konudur. Anzer Balını temin edecek olanların ilk olarak güvenlik bandı olup olmadığına dikkat etmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra mühür ve üretildiği yıla dair bilgilerin olmasına dikkat edilmelidir. Şeritli, güvenlik bandına sahip, mühürlü olması ve coğrafi işaret sahibi olması Anzer Balının orijinal olduğunu ifade eder.

 

Anzer Balının Fiyatı Neden Pahalı?

 

Anzer Balının neden pahalı olduğu merak edilebiliyor. Bu balın yalnızca Anzer yaylasında üretildiğini, her derde deva olduğunu söyleyebiliriz. Anzer Balının pahalı ve ünlü olmasının temel nedeni ise tek bir bölgede yetişiyor olması ve bu bölgenin endemik yapıda olmasıdır. Anzer Balı içerisinde çok fazla çeşitlilik yer almakta ve çiçek çeşitliliği çok fazla Bal yapımında arıların çeşitliliğinin olması balın daha da değerli olmasına neden oluyor. Tabi tek bir bölgede yetiştiğinden dolayı Anzer Balı fiyatı diğer çiçek ballarına oranla pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Anzer Balının Tadı Nasıl?

Anzer Balını daha önce hiç tüketmeyenler tadının nasıl olduğunu sorgulayabiliyor. Özellikle tat anlamında diğer bal çeşitleri ile farklı kılan bir aromatik özelliği olup olmadığı merak ediliyor. Tat olarak acı ve aynı zamanda yoğun bir kıvama sahip bal olarak bilinir. Anzer Balının tüketimi nasıl olması gerektiğine baktığımız zaman sabah ve akşam aç karnına bir çorba kaşığı ile bal tüketilmelidir.

 

Coğrafi işaretli Anzer Balı görüntüsüyle, tadıyla, aromatik özelliğiyle dikkat çekmeyi başaran bir bal türü olarak karşımıza çıkar.

 

Anzer Balının 2022 1 KG Fiyatı

Anzer Balı üretimi yapılırken bir arı kovanından yaklaşık olarak 1-5 kilo arasında değişkenlik gösteriyor. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere talep gören Anzer Balının dikkatleri üzerine çeken bir bal türü olduğunu söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü Anzer Balının kg fiyatı 2022 yılı itibariyle kooperatiflerce 2.000,00 ₺ olarak belirlenmiştir. Anzer Balının kilo olarak fiyatının ne kadar olduğu incelendiği zaman diğer bal çeşitlerine oranla daha fazla olduğu görülüyor. Anzer Balının kilo fiyatının ise 2022 yılı itibariyle değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat özel sektörde ticari olarak farklılık gösterebilir.

Dünyaca ünlü bal çeşidi olarak bilinen Anzer Balını bir çorba kaşığı kadar sabah ve akşam olmak üzere tüketildiği zaman faydalarından da yararlanılmaya başlanıyor.

Şifa Kaynağı Anzer Balı Nereden Alınmalıdır?

Anzer Balını alacak olanların mutlaka güvenilir yerlerden temin etmesi gerekmektedir. Şifa kaynağı olarak bilinen Anzer Balı nereden alınır diye inceleme yaptığınız zaman sektörde güvenilir ve popüler olan adreslerden temin edilmesi gerekir. Özellikle Anzer Balı alınırken mutlaka dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü bazı yerlerde Anzer Balının olduğu söylenerek ne yazık ki sahte ballar verilebiliyor. Sektörde dolandırıcı işlere girişenler olduğundan dolayı Anzer Balını alırken olabildiğince dikkatli olunması gerekmektedir. Anzer Balı ile bu sayede şifa kaynağından yararlanabilir ve faydalarını gördükçe mutlu olmaya başlayabilirsiniz.

Doğru ve güvenilir yerlerden Anzer Balının kilo fiyatını öğrendikten sonra sipariş edebilirsiniz. Coğrafi işaretli Anzer Balı almak için, belgelerimiz bölümünden belgelerimizi inceleyebilir ve bizimle irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.

Anzer Bal Evi Sitemizi Ziyaret etmiş miydiniz ? 

 

 


anzer balı ne kadar Anzer Bal Fiyat Anzer Bal Fiyatları Anzer balı Satışı Anzer honey hakiki anzer balı anzer Kestane balı Rize Bal satışı Anzer Balı fiyat Rize Anzer Bal
Hesabım Şimdi Ara WhatsApp
Yukarı