Anzer Balının Tadı Nasıl Olur?

Anzer Balı21 Ekim 2022 , Cuma

Anzer balı şekerden acı tatta olması edeniyle ilk tadım paketi ürünümüzü denemenizi  tavsiye ederiz . Ek oalrak bağışıklık seti ve yüksek gramajlı Anzer balı ürünlerimize bakabilirsiniz  Anzer Balının nasıl tüketilmesi için merak ettikelrinizi Bu yazımızdan inceleyebilirsiniz .

Anzer balının tadı nasıl olur ve Anzer balı nasıl üretilir gibi konular bal tüketmeyi sevenleri yakından ilgilendirir. Anzer balı Rize Anzer yaylasında bulunan yüzlerce değerli bitkinin polenleri ile üretilir. Kafkas arılarının topladıkları polenler ortaya bu şifalı ve lezzetli besinin çıkmasını sağlar. Anzer yaylasında bulunan çiçeklerin içerisinde üç farklı mevsime ait polenler yer alır. Bahsi geçen bu polenler ise ülkemizde sadece Anzer yaylasında mevcuttur. Bu nedenle Anzer balı diğer bal çeşitlerine göre son derece değerli ve eşsizdir. Anzer balının tadı nasıl olur sorusuna yanıt bulduktan sonra satın aldığınız balın gerçek Anzer balı olup olmadığını (Hakiki Anzer Balı) anlayabilirsiniz.

Ürünler

Anzer Balı

Anzer Balı Propolis 

Anzer Balı Arı Sütü

Anzer Balı Polen

Satış Yağtığımız Anzer Bal Evi Sitemizi Gördünüz mü ? 

Anzer Balının Diğer Bal Türlerinden Farkı Ne?

Anzer balı;

 • Sahip olduğu özel içerik nedeni ile diğer bal türlerinden farklıdır.
 • Anzer Balının tadı aramotik enfes bir tattır keskin bir his bırakır. 
 • Anzer balını tüketenler bu bal tereyağına bolca sürülen ballara benzemez az ve polenle tüketilmesi tavsiye ederiz.
 • Anzer balını kullannaların yorumu cinsel güç ve zindelik için bire bir mucize şeklindedir .
 • Çalışkan Kafkas arılarının yardımı ile elde edilen bal, soğuğa karşı dayanıklı olması nedeni ile de diğer bal türlerinden ayrılır.
 • Yorulmaz işçi olarak adlandırılan çalışkan arılar cins olarak diğer arılardan ayrılır. Bu özelliği ile de Anzer balı ayrı bir önem kazanır.
 • Anzer balının içerisinde bulunan polenler sayesinde şeker oranı olarak diğer ballardan farklıdır.
 • Anzer balının kokusu içerisindeki polenlerin volantil yağ özelliğine sahip olması sayesinde koku olarak birçok bal türünden ayrılır.
 • Anzer balının kıvamı diğer bal türlerine göre oldukça yoğundur.
 • Renk olarak daha koyu ve turuncuya yakındır.
 • Vitamin açısından son derece zengin içeriklere sahiptir.
 • Glikoz oranı düşüktür.
 • İçerisinde bol miktarda C vitamini bulunur.
 • Anzer balı içerisinde yüksek oranda kalsiyum, demir ve fosfor yer alır.

Anzer Balı Nasıl Olmalı?

Anzer balı hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra ilk bakışta baktığınız balın Anzer olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Anzer balının nasıl olduğunu kolayca test edebilmek için ilk etapta ambalajın içerisinde yer alan balın rengini kontrol edebilirsiniz. Rengi koyu ise ve akışkanlık oranı son derece azsa ilk bakışta Anzer olduğu yönünde karar verebilirsiniz.

Anzer balı teşhisinde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ambalajın üzerinde yer alan etiketlerdir. Gerçek Anzer balı üreticileri kooperatif üyesidir ve ambalajların üzerinde kooperatif bandrolü yer alır. Bu gibi ibarelere bakarak balın Anzer olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Anzer balı yerken ağızda dağılır. Yoğun bir kıvama sahip olan bu bal boğazda yanma hissi uyandırır. Tat olarak acımsı olan Anzer balı yedikten sonra bir süre daha boğazınızda balın yer ettiğini hissetmelisiniz.

Anzer Balı Tüketmeniz İçin 5 Farklı Neden

Anzer balı sağlık açısından son derece faydalıdır. Vücudunuz için faydalarını öğrendikten sonra bu Anzer balını daha çok tüketmek isteyeceksiniz. Anzer balını tüketmeniz için gerekli 5 farklı neden şu şekildedir;

 1. Cinsel Gücü Artırır. Anzer balı cinsel istek üzerinde olumlu etkidir. Uzun süreli tüketim ile cinsel yaşamda ilerleme sağlamak mümkün olur.
 2. Kalp sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Anzer balı kalp ve damar hastalıkları tedavisinde de takviye besin olarak kullanılır.
 3. Sindirimin Düzenlenmesine Yardımcı Olur. Sindirimi rahatlatıcı etkiye sahip olması nedeni ile zayıflamak isteyen kişilerin diyet listelerinde yer alır.
 4. Bağışıklık Sistemini Güçlendirerek hastalıklara karşı korur. Özellikle soğuk havalarda tüketilen Anzer balı vücudun hastalıklara karşı direnç elde etmesini sağlar. Belirli bir tüketim sonrasında kişiler daha az soğuk algınlığına yakalanır.
 5. Kansere karşı koruyucu etkiye sahiptir. Anzer balının sağlık açısından en önemli etkisi kansere karşı koruyucu olmasıdır. Kanser tedavilerinde takviye olarak kullanılabildiği gibi, erken dönem kullanımda da büyük oranda kansere yakalanma riskini azaltır.
 1.     Anzer Balı 250 Gr. 500 ₺
 2.     Anzer Balı 500 Gr. 1000 ₺
 3.     Anzer Balı 960 Gr. 2000 ₺

Anzer Bal Evi Sitemizi ziyaret etmişmiydiniz ? 

Google Haritalardan yorumlarımıza bakmak ister misiniz ? 


Anzer bal Satışı Hakiki Anzer Balı tadı Anzer Bal Fiyatları Anzer Balı nereden alınır
Hesabım Şimdi Ara WhatsApp
Yukarı